Hakkımızda - Kurumsal | Modalogy
300 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Hakkımızda

MODALOGY

 

ANLAT KENDİNİ


Her kadın, hayattaki duruşuyla, hayata bakışıyla özeldir ve farklıdır.
Farkını tarzına yansıtmak isteyen kadınlar için; kendini ifade edebileceği her şeyi bulacağı, kadının kendini, giyimiyle anlatabildiği bir marka MODALOGY...

2015 yılında Bengi Söney tarafından kurulan MODALOGY markası, serüvenine Instagram’da başladı. Bu yolculuk 2018 yılında kendi üretim atölyesinin İzmir’de kurulmasıyla devam etti. 2019 yılında da www.modalogy.com.tr ile online alışverişe kapılarını açtı.

MODALOGY, ilhamını ve gücünü kadınlardan alıyor. Kadının günlük yaşamda ve toplumdaki yerini önemsiyor ve tasarımlarına kadının kendisiyle ilgili söz sahibi olmasının altını çizen bir imza atıyor.
 
Bu, kimi zaman güncel olanı yakalamayı, kimi zamansa ömürlük, zamansız tasarımlarla trendlerin esiri olmadan yıllarca dolapta kalarak kadının hayatını kolaylaştırmayı sağlıyor.

Amacımız, tüm kadınlara, kendilerini kelimelere ihtiyaç kalmadan da ifade edebilecekleri özgün bir giyim tarzını, erişilebilir fiyatlarla ve yaşamın her alanına uygun tasarımlarla sunabilmek.

MODALOGY KADINLARIİnanıyoruz ki, kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmesi için üretimde yer alması, maddi özgürlüğüne sahip olması gerekir. Bu bakış açısı ile yereldeki kadınların emeğini değerlendirebilmek, istihdam sağlayabilmek adına, her koleksiyona tığ işi, örme, dokuma işlerini eklemeyi amaç edindik. Bu şekilde hem geleneksel motifleri modern tasarımlarla buluşturarak daha geniş kitlelere ulaştırmayı hem de kadının ekonomik gücüne katkı sağlamayı hedefliyoruz.
 
Bu projenin ilkini, İzmir’in Tire ilçesinin köylerinde yaşayan kadınlarımızla başlattığımız çalışma ile gerçekleştirdik. Tireli kadınlar tarafından örülen dantel ve tığ işlerini İlkbahar/Yaz koleksiyonunda kullandık. Böylelikle, kadınlarımız üretimde yer alabilmenin mutluluğunu yaşarken, biz de marka olarak geleneksel el emeği işlerimizin modern tasarımlarda hayat bulmasının gururunu taşıyoruz.